Samsun’un Terme ilçesinde bulunan mavi bayraklı Miliç Plajı Karadeniz’in doğal güzelli ile plajının güzelliğini birleştirerek harika bir vakit geçirmeye olanak sağlıyor. Plaj sadece denize girmek için değil plaj kıyısında bulunan Miliç Çamlığında piknik yapmak isteyenlerinde uğrak yeri. Özellikle yaz aylarında hem piknik hemde deniz keyfini bir arada yaşamak için harika bir nokta. Tesis içerisine giriş 2021 yılında Araç ile 15 TL olarak belirlenmiş.  Çoğu günlerde hafif rüzgarlı olan sahil kenarı denize girmeye elverişli bir ortam oluşturuyor.

Miliç Plajı İskele

Miliç Plajı Hakkında Bilgi

Plaj açığa doğru yaklaşık 20 metreye kadar 40 cm su seviyesinde duruyor. Bu durum aileniz ve çocuklarınız için denize girilebilecek

Plajı ise yaklaşık 20 metre açıklığına kadar 40 cm su yüksekliği ile her yaştan yüzmek isteyenler için oldukça ideal. Ayrıca plajda bulunan uzun bir iskelede denizin keyfini daha fazla çıkarabilirsiniz. Ancak iskeleden denize atlamanın yasak olduğunu belirtelim.

Miliç Tesisleri Kamp Alanı

Plajda WC, duş, büfe gibi faydalanabileceğiniz noktalar mevcut. Tesiste alan iki bölümden oluşuyor. Girişte büyük bir ağaçlık alanda piknik masaları var, günübirlikçiler için yapılmış. Alanın sonunda kamp ve karavan alanı var. Çadır için günlük 55 TL ücret ödemeniz gerekiyor.  Tam 24 saat kalabiliyorsunuz. İçeriye girdikten sonra araç giriş çıkışı yapabiliyorsunuz, plaka ve kimlik bilgileri sistemli bir şekilde kayıt oluyor. Gündüz ve gece görevliler güvenlik amaçlı sürekli tur atıyorlar. Toprak üzerine araç konulması yasak.

Miliç Plajı Çevresindeki İmkanlar

Yukarıda da belirtildiği gibi tesis içerisinde birde kamp alanı bulunuyor.

Miliç Plajı’na Nerede ve Nasıl Gidilir?

Miliç Tesisleri Samsun merkezine yaklaşık 65 km, Terme ilçe merkezine yaklaşık 9 km uzaklıkta bulunuyor. Tesislere gidebilmek için Samsun veya Terme merkezinden Ünye yönüne doğru Karadeniz Sahil Yolunu kullanarak giderken Terme ilçe çıkışından sonra yaklaşık 5 km ileride Miliç Köprüsünü(Miliç-1) geçtikten sonra hemen ileride tesis girişi bulunuyor.

Miliç Plajı Oteller, Apartlar ve Pansiyonlar

Tesis içerisindeki kamp ve karavan alanı haricinde bölgede otel ve pansiyon bulunmuyor.