2006 yılında Kent Ormanı olarak ilan edilen Muğla Kent Ormanı yaklaşık 10.000 dekar alanda bulunmaktadır. Tatil şehri olan Muğla’da doğa ile başbaşa vakit geçirmek ve doğa sporu yapmak için uygun parkur ve yürüyüş yolları bulunan Kent Ormanında ayrıca bir Ula Gölü ve etrafında cafeler bulunmaktadır.

Kent Ormanı içerisinde koşu, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, seyir terası, gözetleme kulesi ve soyunma kabinleri bulunmaktadır. Orman içerisinde ateş yakmak yasak. Alevsiz piknik yapmak mümkündür.

Yazı Başlıkları

Muğla Kent Ormanı Giriş Ücreti

Muğla Kent Ormanında giriş ücreti alınmamaktadır. Araç ile içeriye giriş yapabilirsiniz.

Muğla Kent Ormanında Piknik

Kent Ormanında Urla Seyir Tepesi bölgesinde piknik yapmak için masalar tesis edilmiştir. Ücretsiz olarak kullanılabilir. Bu bölgede mangal ateşi yakan kişileri görmek mümkündür. Orman yangınlara karşı dikkatli olmakta fayda var. Zeminde olmamak kaydıyla ayaklı mangal seti ile mangal yapan kişiler bulunuyor. Seyir tepesinin bulunduğu bölgede göl kenarında ada park resturant adında bir işletmede göl ve orman manzarası eşliğinde bir şeyler yiyebilir ve içebilirsiniz.

Ayrıca bisiklet turu na uygun parkurlar ve yollar Kent Ormanı içerisinde uzunca bulunuyor. Ayrıca zipline ve paintball ile eğlenceli zamanlar geçirebilme imkanı bulunan bir noktada sizleri bekliyor.

Bölgede market bulunmamaktadır. Bu nedenle ihtiyacınız olan malzemeleri gelirken almanız uygun olacaktır.

Bölgeye çok yakın olan Damla Deresine gitmediyseniz mutlaka tanıtım yazımızı okumalısınız.

Damla Deresi – Muğla

Muğla Kent Ormanına Nasıl Gidilir?

Kent Ormanı girişi Aydın Muğla yolu üzerinde bulunuyor. Muğla Kent merkezinden yaklaşık 12 km uzaklıkta bulunan Kent Ormanına Aydın yönüne doğru ilerlerken Gülağzı’nı geçtikten sonra karayolu üzerinde bulunan döner kavşaktan Ula Göleti tabelası yönüne dönerek ulaşabilirsiniz. Bu kavşağı kaçırırsanız yaklaşık 1 km uzaklıkta Muğla Kent Ormanı girişini görebilirsiniz. Buradan sola dönüş olmadığı için biraz daha ilerleyerek U dönüşü yapıp Kent Ormanı girişine ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Muğla’da Mabolla Kalesi’ne Uyku Vadisi’ne Damla Deresi’ne ziyarette bulunabilirsiniz.