Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde bulunan Öğretmenler Plajı mavi bayraklı bir halk plajıdır. Harika kumu ve imkanlarıyla aileniz ile birlikte ister uzun tatil isterseniz günübirlik olarak ziyaret edebileceğiniz plaj Balıkesir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilmektedir.

Öğretmenler Plajı Hakkında Bilgi

Plaj yaklaşık 400 metre uzunluğa 15 metre genişliğe sahiptir. Tamamı kumla kaplı olan plajın deniz suyu mavi bayrak ünvanına sahiptir. Plaj sporları ve su sporları yapabileceğiniz alanlar mevcuttur.

Ayrıca engelli vatandaşlar için uygun platformalar, şezlonlar, ve WC hizmetleride bulunmaktadır. Toplamda yaklaşık 5 kmlik bir uzunluğa sahip olan plajda kıyı şeridinde yer alan bazı otellerin özel alanları mevcuttur. Belediye tarafından kurulan tesisten şezlong ve şemsiye kiralamak mümkündür.

Çevresindeki İmkanlar

Plaj içerisinde WC, duş, cankurtaran gibi hizmetler veriliyor. Ayrıca kiralık şezlonglar ve şemsiyeler bulunuyor. Plaj yakınlarında cafeler ve restoranlar bulunuyor.

Öğretmenler Plajı’na Nerede ve Nasıl Gidilir?

Öğretmenler Mahallesi içerisinde yer alan plaj Burhaniye’den Ayvalık’a doğru giden yol üzerinde bulunuyor. Yol üzerinde Öğretmen Mahallesi tabelasını görebilirsiniz.

Oteller, Apartlar ve Pansiyonlar

Ova Apart ovaapart.com

Ayseller Pansiyon aysellerpansiyon.com 

Meriç Hotel +90 266 416 19 60

Kamp Alanı

Plaja yakın noktada aşağıdaki kamp alanları bulunmaktadır.

Ören Cennet Camp
Ören Mahallesi, Hüseyin Öğütçen Blv., 10700 Burhaniye/Balıkesir, Türkiye

Altın Kamp altincamp.com

Öğretmenler Plajı Haritası