Ordu’nun Ulubey ilçesinde bulunan Ohtamış Şelalesi ilçe merkezine yaklaşık 20 km mesafededir. Yaklaşık 30 metre yükseklikten yüksek debi ile düşen sular muhteşem bir doğa manzarası oluşturmaktadır. Yakınlarında aynı ismi taşıyan Ohtamış Köyü bulunmaktadır.

Ohtamış Şelalesi Hakkında Bilgi

Şelaleye ulaşım için özel aracınızı yaklaşık 500 metre geride park etmeniz gerekiyor. Sonrasında doğa yürüyüşü tadında bir yol ile şelaleye ulaşım sağlayabilirsiniz. Yaz aylarında şelalenin bulunduğu havuz bölgesi oldukça serin oluyor.

Şelaleye yürürken dikkat etmeniz gereken noktalar bulunuyor. Patikalar ve taşlı araziler çocuklar için sıkıntı yaratabilecek bir düzeyde. 2018 yılında yaşanan sel felaketi sonunda Şelaleye giden yolların zorluğu bir miktar artmış.

Ohtamış Şelalesine yakın bir noktada konaklama hizmeti bulunmuyor. Ancak piknik yapmak için bazı uygun noktalar bulunuyor. Böyle bir düşünceniz varsa mutlaka tüm malzemeleriniz ile birlikte gitmelisiniz.

Ohtamış Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Ulubey ilçesi merkezinden geçtikten sonra Tokat yönüne doğru D855 karayolunu kullanarak devam edin. İlçe merkezinden geçtikten yaklaşık 20 km sonra Refahiye köyünü geçtikten sonra Ohtamış Şelalesi tabelasını gördüğünüz noktadan sola girerek yola devam edin. Bu yolu takip ederek şelaleye ulaşabilirsiniz. Ulaşım için navigasyon kullanmanız faydalı olacaktır.

 

Ordu’ya yolunuz yaz aylarında düşerse Bolaman Plajı ‘nda da güneşin keyfini çıkarabilirsiniz.