Kocaeli’nin en eski alışveriş merkezlerinden biridir Outlet Center. Yatay mimarisi ve açık havası ve geniş alanı ile İzmit’te halen en çok tercih edilen noktalardan biridir.

Outlet Center Alışveriş merkezinin bulunduğu bölge son yıllarda büyük bir gelişim göstermiştir. Bölgede bulunan Uluslararası fuar merkezi, 41 Burda AVM, Ceyyıl, Kocaeli fuarı gibi noktalar bölgeyi bir gezi ve alışveriş noktası haline getirmiştir.

Günümüzde Outlet Center’da yaklaşık 34 giyim mağazasının yanısıra mücevherat, yiyecek ve içecek bölümleride bulunmaktadır.

Outlet Center Caddeleri

Outlet Center Sinemaları

Outlet Center İzmit merkezi ve çevresi için geçmişte en çok tercih edilen sayılı sinema salonlarına sahipti. Ancak günümüzde artan AVM ve sinema salonu sayısı ile Outlet Center sinemaları rakiplerinin gerisinde kalarak eski ilgisini yitirmesi sonucu 2010 yılında sinema bölümü kapatılmıştır.

Outlet Center Ne Zaman Açıldı?

1997 yılının Nisan ayında açılan Outlet Center ismindende anlaşılacağı gibi bir Outlet Mağaza Konsepti olarak hayata geçen bir projedir. Bir çok marka üretim fazlası, seri sonu ve defolu ürünlerini burada satışa sunmak amacıyla mağaza açmıştır. Ancak günümüzde bu konsept yerini normal giyim mağazalarına bırakmıştır. Öyleki bir kaç mağaza dışında Outlet ürün satışı yapılan bir mağaza pek bulunmuyor. Elbette panayır zamanlarında bu durum değişiyor.

Outlet Center Panayır Günleri

Panayır günlerinde tüm mağazalar seri sonu, üretim fazlası, defolu ve teşhir olan ürünlerini mağazalar önünde satışa sunmaktadır. Bir çok ürünü hatırı sayılır indirimler ile alabilmeniz mümkünken elbette satış stratejisi için yapılan fiyatı yükselt, indirim yap uygulamasına da dikkat etmenizde fayda var. İyi araştırma yapıp alacağınız ürünü gerçekten uygun fiyata alabileceğiniz fırsatları bulabilirsiniz.

Outlet Center Panayır Günleri

Her yıl Ekim ayında belirlenen tarihlerde Outlet Center panayırını ziyaret edebilirsiniz.

Outlet Center ön bölümünde bulunan otoparkın haricinde alanın arka tarafındada büyük bir otopark bulunmaktadır. Panayır günleri haricinde haftanın her günü tüm ziyaretçilere yetecek kapasitededir.

Outlet Center’da bulunan mağazalar;

🛒Adidas Outlet, Atasay Outlet, Atasun Optik, Ayakkabı Dünyası,
🛒Bambi, Beymen Business, Bolçi Çikolata, Burger King,
🛒Calvin Klein, Centone, Çift Geyik Karaca, Colin’s,
🛒Defacto, Demlik, Derimod Depo, Dufy Outlet,
🛒Enza Home & Yataş Bedding,
🛒FLO,
🛒Hatemoğlu, Hummel,
🛒Kahve Dünyası, Kemal Tanca, Köfteci Yusuf,
🛒Lc Waikiki Outlet, Lee Cooper, Levi’s, Lezzet Durağı, Life Express Fitness Club,
🛒Madame Moss, Mavi, Mcdonald’s, Mehmet Tatlı Kuaför, Migros Toptan, Minel Outlet, Mmm Migros, Network,
🛒Nike Factory Store,
🛒Outlet Vakko,
🛒Palet Ayakkabı, Panço Outlet, Penti Outlet, Pierre Cardin, Puma,
🛒Sarar, Shell, Skechers, Smart Play, Starbucks Coffee,
🛒Tiffany & Tomato, Tommy Hilfiger, Toyzz Shop, Turkcell,
🛒U.S. Polo Assn., Under Armour,
🛒Watsons,

Outlet Center Nerede ve Nasıl Gidilir?

Outlet Center Kocaeli’nin merkez İzmit ilçesi Sanayi Mahallesi Eski Yol diye bilinen Ömer Türkçakal Bulvarı üzerinde bulunmaktadır.

🌍Konum için Tıklayın.

Özel aracınızla Gölcük yönünden gelirken İzmit Sahil tarafına dönerek, Sakarya ve İstanbul tarafından gelirken İzmit merkezinde Gölcük yönüne dönerek Eski Yol üzerinden Outlet Center’a ulaşabilirsiniz.

Otobüs ile ulaşım için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi web sitesinden bineceğiniz durağı seçerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.