İstanbul’un orta yerinde muhteşem doğal güzelliği ile ön plana çıkan orman içindeki Park Orman Tabiat Parkı şehir içi ulaşım kolaylığı ve imkanları nedeniyle bir çok ziyaretçi tarafından tercih ediliyor. Tabiat parkı içerisinde bulunan etkinlik alanları ile İstanbul’un kalabalık yaşamından kaçarak huzurlu bir gün geçirmeniz mümkündür.

Parkta bulunan konser alanı yaklaşık 10 bin kişiye hizmet verecek kapasitede ve bir çok organizasyon ve film dizi çekimlerinde kullanılan bir bölge olarak öne çıkıyor.

Park Orman Tabiat Parkında Neler Yapılır?

Park içerisinde Osmanlı ve Japon tematik bahçelerinde doğa yürüyüşü yapmak mümkün. Doğa yürüyüşünün yanı sıra bisiklete binme gibi aktiviteler yapmanız mümkündür. Şehrin ortasında doğa ile iç içe bir tabiat güzelliği olan Park Orman Tabiat parkı yılın her günü gidilebilecek bir noktada.

Tabiat Parkı’nda bulunan konser ve etkinlik alanı, etkinlikler zamanında yaklaşık 10.000 kişilik kapasitesi ile hizmet vermektedir. Ayrıca tabiat parkında bulunan tematik bahçeler (Osmanlı Bahçesi ve Japon Bahçesi) de tematik alan gezileri yapılabilir. Tabiat Parkı doğa yürüyüşleri, bisiklet sürme gibi spoarlar için de uygun alanlara sahiptir. Doğa ile bütünleşmiş Tabiat Parkı’nda, günlük yaşamın ve şehrin tüm stresinden uzaklaşarak dinlenme imkanı bulunulabilmektedir.

Park Orman Tabiat Parkı’na Giriş Ücreti Ne Kadar?

Şahıs 5 TL
İndirimli Şahıs 2.5 TL
Bisiklet 5 TL
Motorsiklet 10 TL
Otomobil 15 TL
Minibüs 45 TL
Midibüs 75 TL
Otobüs 120 TL

Park Orman Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Maslak-Sarıyer yolu üzerinde Özel Acıbadem Hastanesi’nin karşısında bulunan Park Orman Tabiat Parkı’na özel araçları haricinde toplu taşıma araçları ile gelmek isteyenler Yenikapı-Hacıosman metrosunu kullanıp Darüşşafaka metro istasyonunda inerek veya diğer toplu taşıma araçları ile de Fatih Park Orman durağında inerek ulaşabilirler.

Park Ormana Giden Toplu Taşıma Araçları

25G Sarıyer-Taksim
25T Sarıyer-Taksim
29A Derbent Mahallesi-Beşiktaş
29C Tarabyaüstü-Kabataş
29D Ferahevler-Kabataş
41 Sinpaş Sitesi/Sarıyer-4.Levent
42KM 4.Levent-Kocataş
42M Bahçeköy-Zincirlikuyu
42Z Kazımkarabekir-Zincirlikuyu
47L Binevler-Hacıosman
59RK Rumelihisarüstü-Boğaziçi Üni. Sarıtepe KMP Arıköy
59RS Sarıyer-Rumelihisarüstü otobüsleri
Sarıyer-Beşiktaş, Bahçeköy-Beşiktaş, Tarabya-Beşiktaş minibüsleri

İstanbul Gezilecek Yerler sayfamıza göz attınız mı?