SAMSUNG DIGITAL CAMERA

Tokat’ın Reşadiye ilçe sınırları içerisinde bulunan Reşadiye Kaplıcaları yer altından ortalama 48 ile 52 derece sıcaklıkta çıkan su Sağlık Bakanlığınca yapılan testler sonucunda özellikle romatizmal eklem ağrılarının tedavisini desteklediği belirlenmiştir. Kaynaktan çıkan su kokusuz, gazsız, renksiz ve berrak bir sudur. Su, sodyum, potasyum, magnezyum açısından zengindir.

Reşadiye Kaplıca Suyu Neye İyi Gelir?

Kaplıca suyunun Sağlık Bakanlığınca tespit edilmiş tedavi özellikleri aşağıda belirtilmiştir: Hekim kontrolünde banyo uygulamaları şeklinde inflamatuvar romatizmal hastalıkların (romatiod, artrit, ankilozan, spondilit başta olmak üzere) kronik dönemlerde; kronik bel ağrısı, osteoartrit gibi noninflamatuvar eklem hastalıklarının; miyozit, tendinit, travma, fibromiyalji sendromu gibi yumuşak doku hastalıklarının tedavisinde tamamlayıcı tedavi unsuru olarak, ortopedik operasyonlar, beyin ve sinir cerrahisi sonrası gibi uzun süreli hareketsiz kalma durumlarında mobilizasyon çalışmalarında, kronik dönemdeki seçilmiş nörolojik rahatsızlıklarda, cerebral palsy gibi hastalıkların tedavisinde rehabilitasyon amacıyla, stres bozukluğu, nörovejetatif distoniler örneklerindeki gibi genel stres bozukluklarında ve spor yaralanmalarında tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabilir niteliktedir.

Reşadiye Kaplıcaları Konaklama

Reşadiye Belediyesi Kaplıca Oteli

Kaplıca bölgesinde Reşadiye Belediyesine ait bir motel bulunmaktadır. Bu motel hakkında detaylı bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Adres: Çermik Mahallesi Ahmet Yesevi Caddesi Termal Sokak No:8 Reşadiye Tokat
Tel: 0356 461 44 45 –  461 30 91

Reşadiye Doğa Termal Otel

Bölgede belediyeye ait bir motel bulunmasının yanı sıra ayrıca birde Özel Termal Otel vardır.

Reşadiye Kaplıcaları’na Nasıl Gidilir?

Reşadiye kaplıcaları Konumu : Kaplıca alanı, Tokat İli’nin güneydoğusunda bulunan Reşadiye İlçe merkezinde yer almaktadır. Kelkit Çayı kıyısında bulunan Reşadiye, Orta Karadeniz Bölgesinin geçiş noktası olarak kabul edilmektedir.

Reşadiye kaplıcaları : Ulaşım Olanakları E80 karayolu üzerinde bulunan Reşadiye, Tokat İl merkezine 90 km. uzaklıktadır. Havayolu ulaşımı ise 198 km mesafedeki Sivas ve 220 km. mesafedeki Samsun havaalanları ile sağlanmaktadır.