Reşat Oyal Kültür Parkı Bursa kent merkezinde 1955 yılında dönemin Belediye Başkanı Reşat Oyal tarafından hizmete açılmıştır. Yaklaşık 390 bin m2 alana kurulu olan parkta insanların şehir merkezinden uzaklaşmadan doğal bir ortamda zaman geçirmelerini sağlayacak bir çok olanak bulunmaktadır.

Kültürpark adıyla da bilinen parkta koşu, bisiklet ve yürüyüş yolları, çocuk oyun parkları, oturma ve dinlenme masaları, gölgelikler, heykeller, lunapark ve temel ihtiyaç yapıları bulunmaktadır. Park içerisinde ayrıca bir göl bulunur. Göl içerisinde yunus tipi bisikletler ile tur atma imkanınız bulunuyor.

Özellikle bahar aylarında bünyesinde barındırdığı yaklaşık 6000 ağacın bahar kokusu, kuşların cıvıl cıvıl sesleri ve tabiatın eşsiz görüntüsü insana huzur verir. Günümüzde yapılan çevre düzenlemesi ile İstanbul’da bulunan Gülhane Parkına benzetilmektedir.

Sabah yürüyüşlerinizi yapıp şehir merkezinin tam ortasında nefes alabilecek bir ortam yaratan Kültürpark’ta ayrıca cafelerde çay, kahve eşliğinde sıcak sohbetler yapabilme imkanı bulunmaktadır.

Ayrıca içerisinde birde açıkhava Tiyatrosu bulunmaktadır. Çeşitli organizasyon ve gösterilere sahne olan Kültürpark Açık Hava Tiyatrosunda yapılacak etkinliklere gözatmak için biletix sitesine göz gezdirebilirsiniz. Biletix Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu

Kültürpark Lunapark Alanı

İçeride bulunan Lunaparkta bebek ve çocuk oyun grupları dahil her bilet 7,5 TL olarak ücretlendirilmiş.

Neler Yapılmalı;

Mutlaka park içerisinde bir yürüyüş yapmalısınız, havanın durumuna göre bir cafede oturup bir çay içerek doğal ortamın tadını çıkarabilirsiniz, Lunaparkta oyun gruplarında hoşça vakit geçirebilirsiniz, gölde bulunan yunus bisiklet kiralayarak göl etrafında tur atabilirsiniz, fotoğraf merakınız olması durumunda harika doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Yeni evlenen bazı çiftler fotoğraf çekimi için Kültürparkı tercih etmektedir.

Bursa Kültürpark Giriş Ücreti 2019

Reşat Oyal Kültür Parkına yaya olarak girişlerde ücret alınmıyor. Araç ile içeri girmeniz durumunda 2019 yılı için 7 TL’lik bir otopark ücreti ödemeniz gerekiyor.

Kültürpark’a Nasıl Gidilir?

Kültürpark Bursa şehrinin merkezinde kent meydanının yaklaşık 3 km doğusunda yer almaktadır.