Eskişehir iline 28 km uzaklıkta Sakarya vadisinde bulunan Sakarıılıca Kaplıcaları isminide aldığı Sakarılıca köyü sınırları içerisinde yer alır. Kaplıca suyu yaklaşık 57 derece sıcaklığa sahiptir. Bu kaplıca suyunun Mide, romatizma, kırık, çıkık, beslenme bozuklukları, sindirim ve kadın hastalıklarının tedavi sürecini desteklediği belirtilmiştir.  Ayrıca 18 derece sıcaklıkta maden suyuda mevcuttur.

Bazı doktor ve hastaneler bu kaplıcaları şifa ve tedavi olarak önermekte ve doktor tavsiyesiyle gelen ziyaretçilerin masrafları sağlık sigortası kapsamında karşılanmaktadır.

Ayrıca Sakarıılıca Kaplıcalarının ormanlar bölgesinde bulunması nedeniyle ziyaretçiler bu bölgede mesire, doğa yürüyüşü  gibi aktiviteler içinde kullanabilmektedir.

Sakarıılıca Kaplıcaları Konaklama

Sakarıılıca Kaplıcalarının bulunduğu bölgede Özel İdare Müdürlüğüne ait otel Sakarıılıca Belediyesi ile İl Özel idare Müdürlüğü’nün ortak olduğu şirket tarafından işletilmektedir. Bu termal otelde 2 adet kaplıca hamamı, 1 adet kaplıca hoteli, 12 aile banyosu, özel havuzlar bulunmaktadır. Yılın çoğu günlerinde açık olan tesiste ayrıca bir çok aktivite ve yan hizmeti mevcuttur.

Sakarıılıca Kaplıcaları’nda Neler Yapılır?

Çam ormanlarıyla kaplı iki dağ arasındaki vadiye yayılmış kaplıca çaybahçesi,kafeterya,restaurant,manav,market,kasap,tuhafiye-manifatura,fırın turustik,eşya reyonu ve piknik yerleriyle her türlü ihitiyaca cevap verebilecek kapasitedir. Kaplıcanın meşe odunuyla çalışan fırınıda,meşhur ılıca ekmeği,güveç,lahmacun ve pidesiyle hizmet vermektedir.

Sakarıılıca Kaplıcaları Giriş Ücreti Ne Kadar?

Tesis bilgilerinden alınan son fiyat tablosu aşağıdaki gibidir. Fiyatların güncelliğinden emin olunmalıdır.

Oda Türü Günlük Fiyat
Küvetli İki Odalı Apart 80,00 TL.
Duşlu 1+1 Odalı Apart 55,00 TL.
Duşlu Tek Odalı Apart 45,00 TL.
Balkonlu Tek Oda 30,00 TL.
Balkonsuz Tek Oda 25,00 TL.
Umumi Banyo Giriş 7,50 TL.
Umumi Banyo Giriş (06-11 Yaş Arası) 5,00 TL.
Aile Banyosu Saat Ücreti 20,00 TL.
Aile Banyosu Jakuzili Banyo Saat Ücreti 25,00 TL.

Aşağıdaki iletişim adreslerinden fiyatları ve rezervasyon durumunu öğrenebilirisiniz.

(0.222) 621 24 20

(0.222) 621 24 22

(0.222) 621 24 23

Sakarıılıca Kaplıcaları’na Nasıl Gidilir?

Eskişehir’in yaklaşık 30 km güneyinde yer alan kaplıcalara gitmek için Eskişehir merkezinden Sarıcakaya yönüne doğru hareket edilmelidir. Bu yola girdikten yaklaşık 30 km sonra ılıcaya ulaşabilirsiniz.

Eğer yolunuz Eskişehir’e düşerse gezilmesi gereken yerlere göz atabilirisiniz.