Marmara’nın en önemli illerinden biri olan Sakarya’da doğal güzelliklerde bir hayli fazla. Sakaryada piknik yapılacak yerler listemizde hem bu doğal güzellikleri görebilir hemde ailenizle birlikte günübirlik bir piknik yapabileceğiniz noktalar bulabilirsiniz.

Sakaryada Piknik Yapılacak Yerler

Listemizde özellikle mangal ve semaver keyfi yapabileceğiniz yerleri özellikle seçtik. Sakaryada piknik yapılacak yerler listesinde bulunan mesire alanları hafta sonları ve tatil günlerinde, özellikle yaz aylarında bir hayli kalabalık oluyor. Listede bulunan fiyat ve konum bilgileri zamanla değişebilir. Özellikle konum bilgilerini doğrulayarak yola çıkmanızı rica ediyoruz.

Lütfen Dikkat : Özel işletmeler dışında yol kenarı ve uygun noktalarda yapacağınız pikniklerde kullandığınız alanı temiz bırakmaya, ateş ve mangalınızı yerde yakmamaya ve bölgeden ayrılırken alevlenme oluşturabilecek herhangi bir kaynak bırakmadığınıza emin olun.

Serdivan Gölpark

Serdivan Gölpark Piknik Alanı

Listemizin en başında şehir merkezine yakın olan Serdivan Gölpark bulunuyor. Park içerisinde 2 etap bulunuyor ve bir etapta mangal yapmak için masa ve mangal istasyonlarının bulunduğu bölüm. Gölpark ana giriş kapısından sola doğru dönüş yaptığınızda ileride mangal yapabileceğiniz piknik noktalarına ulaşabilirsiniz.

Bölgeye giriş ve piknik alanı tamamen ücretsiz.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı

Sakarya’nın merkezine yaklaşık 6 km olan Poyrazlar gölü tabiat parkı muhteşem tabiat güzelliği ve yemyeşil bitki örtüsüyle harika bir gün geçirmenize olanak verecek güzellikte bir tabiat parkı içerisinde yer alır. Özellikle Türk Kültürünün vazgeçilmez aktivitesi olan mangal organizasyonları için biçilmiş kaftan bir ortam yaratabileceğiniz Poyrazlar Gölü bir tabiat parkı olması nedeniyle girişlerde ücret alınmaktadır. Araç ile giriş ücreti 2021 yılı için 24 TL

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Gölbaşı Piknik Alanı

Sapanca Gölbaşı Piknik Alanı

Arifiye ilçesinde Sapanca gölü kıyısında bulunan Gölbaşı Piknik Alanında bir çok masa ve mangal istasyonu bulunuyor. Bölgeye giriş ve masalar ücretsiz.(Kaynak: Google Yorumlar) Her masanın kenarında mangal yapmak için barbeküler var. Masalarınız isteğe bağlı olarak kamelyalı veya açık tercih edebilirsiniz. Alan ağaçlık olmasına rağmen henüz büyük olmaması nedeniyle bir çok noktasında güneş aldığını aklınızda bulundurun.

Özellikle yaz aylarında hafta sonu oldukça kalabalık oluyor. Erken saatlerde gitmeniz durumunda daha rahat yer bulabilirsiniz.

Piknik alanında ücretsiz otopark, büfe, wc, mescit gibi olanaklar bulunuyor.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

İl Orman Mesire Yeri

Yine Sapanca gölü kenarında Gölbaşı Piknik Alanı yakınlarında bulunan İl Orman Tabiat parkı içerisinde bulunan mesire alanı yapılan peyjaz çalışmaları ile günübirlik piknik yapılacak bir yer haline getirildi. Gölbaşı Piknik Alanı ile arasındaki fark tamamen ağaçlarla çevrili gölgelik bir alanda piknik yapmanın keyfini çıkartabilirsiniz.

Tabiat Parkına araç ile giriş 15 TL. 

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Akgöl Mesire Ve Piknik Alanı

Akgöl Mesire Alanı

Söğütlü ilçesinde Adapazarı – Karasu yolu yakınlarında bulunan Akgöl’ün kıyısında keyifli bir piknik yapmak ideal bir nokta. Göl manzarası eşliğinde ücretsiz olarak kullanabileceğiniz Masalar ve barbeküler ile pikniğinizi yapabilirsiniz. Bölge şehir merkezinden biraz uzak olması nedeniyle ihtiyacınız olan malzemeleri yanınıza aldığınızdan emin olun. Diğer piknik alanlarına göre daha sakin bir yer.

Bölgede bazı zamanlarda kamp yapan kişileride görmeniz mümkün. Ayrıca ormanda bir yürüyüşte yapabilirsiniz. Alanda mescit ve tuvalet bulunuyor. Ancak tuvaletler biraz daha temiz olabilirdi.

Giriş Ücretsiz.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Maden Deresi Şelale

Sakarya – Kocaali’de bulunan Maden Deresi üzerindeki Maden Deresi Şelalesi bölgesinde piknik yapmak için uygun alanlar bulunuyor. Bölgede bulunan şelaleye ulaşmanız için piknik alanından sonra uzun bir doğa yürüyüşü yapmanız gerekiyor.

Bölgeye araçla giriş ücreti 20 TL.

📍🌍Konum İçin Tıklayın

Selman Dede Mesire Alani

Selman Dede Mesire Alanı

Hendek’te bulunan Selman Dede Mesire Alanı içerisinde piknik yapmak için masalar ve barbeküler bulunuyor. Sadece mesire alanı değil aynı zamanda hayvanat bahçesininde bulunduğu bölgede çeşitli zamanlarda yağlı güreş organizasyonlarıda yapılıyor. Bölgede mescit, wc, büfe, çeşme gibi olanaklar bulunuyor.

Giriş Ücretsiz.

📍🌍Konum İçin Tıklayın 

Ayçiçeği Bisiklet Vadisi Mesire Alanı

Sakarya Camili’de bulunan bu güzel park içerisinde kamelyalar, seyir terasları, geniş çim alanları ve havuzu bulunan bir cafede özellikle çocukların güzel vakit geçirebileceği alana giriş tamamen ücretsiz. Park içerisinde güzel bir bisiklet parkuruda bulunuyor. Park içerisinde mangal yapmak yasak.

Ormanya Doğal Yaşam Parkı

Piknik Alanları

Sakarya’ya bağlı olmasada Kocaeli ile Sakarya arasında eşit mesafede bulunan Ormanya doğal yaşam parkı muhteşem bir reaksiyon alanı. İçerisinde barındırdığı çocuk hayvanat bahçesi, botanik yol, hobbit evleri gibi gezilecek yerlerin yanı sıra çok geniş ve ağaçlar altında muhteşem bir mesire alanı bulunuyor. Bölgede mangal yapmak yasak olsada kahvaltı veya dinlenme için tercih edilebilecek güzellikte bir yer. Alana giriş ücretsiz. Otopark için süresiz 10 TL ödemeniz yeterli.

Ormanya Hakkında Detaylı Bilgi İçin Tıklayın.

Akyazı Kuzuluk Tabiat Parkı

Piknik yapmak için doğa ile içiçe bir nokta arıyorsanız aklınızın bir köşesine mutlaka Kuzuluk Tabiat Parkınıda ekleyin. Sakaryada Piknik yapılacak yerler listemizde en geniş doğal alana sahip olan Kuzuluk Tabiat Parkı içerisinde koruma alanı içerisinde bulunan piknik masaları ve barbeküler üzerinde mangal yapabilirsiniz. Giriş ücreti 5 TL.

Bölge içinde temel ihtiyaçlar için Mescit, WC ve lavabolar bulunuyor. Piknik yerine güzel bir doğa yürüyüşü içinde tercih edilebilecek bir nokta.

10 bin m2 alan içerisinde kahvaltı yapabilecek veya yemek yiyebileceğiniz restoranlarda bulunuyor.

Eşme Sahili

Sapanca gölü kenarında eşsiz manzaraya sahip Eşme Sahili piknik yapabileceğiniz alternatif bir nokta. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından peyjaz çalışmalarının yapıldığı Eşme sahilinde mangal yapabilirsiniz. İster kendi sandalye ve masanızı getirebilir, isterseniz bölgedeki piknik ve sahil masalarını kullanabilirsiniz.

Seka Kamp Piknik Alanı

Yine Kocaeli tarafında eşme sahiline yakın bir noktada Sapanca gölü kenarında bulunan Seka Kamp piknik alanı Sakarya’da Piknik Yapılacak Yerler listemize bir alternatif olarak ekledik. Bölgede mangal yapabileceğiniz noktalar bulunuyor.