Ana Sayfa Göller Saklıgöl – Sakarya

Saklıgöl – Sakarya

Sakarya’da adı gibi saklı kalmış etrafı ağaçlarla çevrili küçük yapay bir göl olan Saklıgöl, şehirden uzak yeşili bol bir alan arayan kişiler için tercih edilebilecek bir noktada bulunuyor. Yaklaşık 35 dönüm arazi üzerinde bulunan gölün etrafı meşe ağaçları çevrilmiş durumda. Özellikle bahar ve yaz aylarında yeşilin tüm tonlarını görebileceğiniz bölgede bazı su hayvanlarını bulabilmeniz ve kuşların cıvıltısı eşliğinde kahvaltı veya yemek yiyebileceğiniz bir işletmede bulunuyor.

Özel bir işletme olan Saklıgöl Cafe / Restoran’ın göl manzaralı terasında bir çay içmek bile insana huzur veriyor. Fiyatlarının makul seviyede tutulduğu restoran ve cafede kahvaltının yanında sıcak, soğuk içecek servisleri yapılıyor. Ayrıca ramazan aylarında iftar menüleri çıkarılıyor. İşletme ile ilgili daha fazla bilgi için web sitesini ziyaret edebilirsiniz. 

Sadece göl etrafını gezmek isteyenler göl kıyısında bulunan yürüyüş parkurlarını tercih edebilir. Ayrıca bölgede çocuk oyun parkı bulunuyor.

Aileniz ile piknik yapmak için tercih edebileceğiniz noktalarıdan bir tanesi olan Saklıgöl’de Yaklaşık 25 TL (Fiyat değişmiş olabilir) karşılığında bir masa kiralayarak mangal yapabilirsiniz.

Saklıgöl’e Nasıl Gidilir?

Saklıgöl Sakarya il merkezine yaklaşık 15 km mesafede bulunuyor. Korucuk Mevkisine giderken hemen sağda bulunan Saklıgöl’ü yol üzerindeki tabelalar yardımı ile kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sakarya’da piknik yapacak bir nokta araştırıyorsanız Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı’nıda tercih edebilirsiniz.

Poyrazlar Gölü Tabiat Parkı Nerede, Nasıl Gidilir, Giriş Ücreti, Ne Yapılır?