İstanbul’un Şile ilçesinde en popüler yerlerin başında gelen Saklıgöl, Şile merkezine yaklaşık olarak 8 km mesafede, Kamandere Köyünde bulunmaktadır. Bir baraj gölü olan Saklıgöl tabiatın eşsiz güzelliği ile bir doğa gezintisine çıkmak, doğanın muhteşem sesiyle kahvaltı ve yemek yemek ve güzel bir hafta sonu geçirmek için gidilecek en güzel yerlerden bir tanesidir.

Saklıgöl Şile

Saklıgöl’de Neler Yapılır?

Saklıgöl’e güzel bir yaz gününde gittiğinizde doğanın o harika sesini kulaklarınızda hissetmeniz size huzur verir. Gölde bulunuan ördek ve kazların görüntüsü eşliğinde bir doğa yürüyüşü yapabilir ve güzel manzara fotoğrafları yakalabilirsiniz. Göl kenarında bulunan restoranda bir kahvaltı veya bir çay içebilirsiniz. En önemlisi Türk kültürünün vazgeçilmezi olan mangalı bu güzel bölgede yapabilirsiniz.

Saklıgöl Şile

Sabah saatlerinden gece 23:00’a kadar açık olan Restoranda kahvaltı, mangal, ızgara, çeşitli balık ve tatlı çeşitlerini seçebilirsiniz. Ayrıca bu işletmede masa kiralayarak piknik yapabilirsiniz.

Saklıgöl Şile Kahvaltı Fiyatı

Saklıgöl Şile Kahvaltı

Restoranda bulunan masa ve kamelyaları günlük olarak büyüklüğüne göre 35 ile 50 TL arasında değişen fiyatlarla kiralayabilirsiniz. Ayrıca köy kahvaltısı fiyatı 25 TL, Mangal büyüklüğüne göre 20-25 TL arası, Semaver 30 TL fiyatla kiralayabilirsiniz. Masa kiraladıktan sonra yanınıza getirdiğiniz mangal ekipmanlarını kullanabilirsiniz.

Bölgede bulunan restoranın menüsüne kendi sitesinden göz atabilirsiniz.

Karamandere Restorant

Şile Saklıgöle Nasıl Gidilir?

İstanbul yönünden gelen ziyaretçiler Şile ilçesine girdikten sonra Ağvaya doğru ilerlerken Şile merkezine girilen dönel kavşaktan sağa dönerek Saklıgöl tabelalarını takip etmelidirler. Bu kavşatan sonra yaklaşık 4,5 km gidildikten sonra Saklıgöle varabilirsiniz.