Ayvalık’ta tatil denince ilk akla gelen nokta olan Sarımsaklı Plajı mavi bayraklı büyük bir halk plajıdır. Uzun süreli tatiller ve günübirlik kullanım için uygun ve büyük olan Sarımsaklı Plajı tatil için tercih edilebilecek en güzel plajlardan bir tanesidir.

Fazla tuzlu suyu sevmeyenler için Sarımsaklı Plajı ideal tuz oranına sahiptir. Plaj boyunca restoranlar, cafeler, eğlence mekanları gibi işletmelerin bulunduğu Sarımsaklı Plajı gündüz ve akşam saatlerinde çok hareketlidir.

Sarımsaklı Plajı Hakkında Bilgi

Plaj içerisinde cankurtaran, duş, WC gibi hizmetler bulunmaktadır. Ayrıca Engelli vatandaşlar için bir çok imkan düşünülmüştür.

Sarımsaklı plajında gündüz denizin keyfini çıkartmanın yanısıra akşam saatlerinde plaj kenarındaki yol boyunca kurulan panayırdan hediyelik eşyalar alabilir harika bir akşam gezintisi yapabilirsiniz. Plajın biraz ilerisinde bulunan Lunapark’ta çocuklarınızla güzel bir vakit geçirebilirsiniz.

Kesinlikle bir gününüzü bir tekne turuna ayırmalısınız. Ayvalık’ın muhteşem koylarında yüzme imkanı, harika manzaraları Cunda Adası ziyareti ile taçlandıran tekne turları sizlere unutulmaz anlar yaşatacaktır. Ayrıca tekne turunda yüzme noktalarında suyun muhteşem temizliği ve berraklığı sizi mest edecektir.

Tekne turlarında bulunan rehberler sizlere geçtiğiniz noktalardaki adaları ve önemli noktaları anlatıyor ve Cunda adasında ufak bir turistik gezinti yaptırıyor. Sonrasında serbest zamanda Cunda adasında dolaşma imkanı tanınmaktadır. Tekne turu fiyatları çokta pahalı değil. Kişi başı yaklaşık 30 TL olan tekne turlarında öğlen yemeğinde de balık ziyafeti veriliyor.

Cunda Adası (Alibey Adası) Ayvalık / Balıkesir

Sarımsaklı Plajı yakınlarında bulunan Şeytan Sofrası‘da ziyaret edilmesi gereken bir yer. Muhteşem bir tepede harika bir manzara ile güneşin batışını izlemek ve fotoğraflar çekmek için çok uygun bir yer.

Şeytan Sofrası – Ayvalık / Balıkesir

Sarımsaklı Plajı Çevresindeki İmkanlar

Plajda jet ski, muz ve kano kiralama imkanları bulunuyor. Ayrıca plaj kenarında bulunan yolda bir çok market ve büfe bulunuyor. Plaj kenarındaki yol akşam saatlerinde araç trafiğine kapatılıyor. Gündüz vakitlerinde araç ile girebilir ve erken gelirseniz aracınızı park etmeye yer bulabilirsiniz. Ayrıca kendi şemsiyenizi kurabilirsiniz.

Sarımsaklı Plajı’na Nerede ve Nasıl Gidilir?

Plaj Ayvalık merkezine yaklaşık 8 km mesafede bulunuyor.

Oteller, Apartlar ve Pansiyonlar

Plaj yakınlarında bir çok Otel, Apart, Pansiyon ve Kiralık Yazlık Daire bulunmaktadır.

Sarımsaklı Plajı Kamp Alanı

Sarımsaklı’da çadır kurarak bir tatil yapmak isteyenler için tavsiye edebileceğimiz en güzel nokta Ayvalık Çamlık Kamping alanıdır. Muhteşem bir körfez manzarası ve güzel yüzlü hizmetleriyle bizleri çok memnun eden çalışanları tam not alacaktır.

İletişim ve rezervasyon için http://www.camlikkamping.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Sabit Telefon
0 (266) 312 22 86

Cep Telefon
0 (533) 559 95 08

Adres : Çamlık Kamping / Çamlık Mevkii / Çamlık Koy / Ayvalık
Ayvalık/Balıkesir/TÜRKİYE

FaceBook Adresi : www.facebook.com/camlikkamping
E-Mail Adresi : aligurtunca@gmail.com