Antalya‘nın Konyaaltı ilçesi sınırları içerisinde bulunan Sarısu Plajı 2012 yılından bu yana mavi bayrak sahibidir. 450 metre uzunluğa sahip plajın genişli yaklaşık 75 metredir. Bölgede birde sadece kadınların girebildiği bir Kadınlar Plajı mevcut. Bu nedenle ismi Kadınlar Plajı olarakta anılıyor.

Sarısu Plajı Hakkında Bilgi

Herhangi bir işletmeye veya bir kuruluşa bağlı olmayan bir Halk plajı olan Sarısu Plajı hem piknik yapmak hemde denize girmek için tercih edilebilecek Antalya’daki en güzel plajlardan bir tanesi.

Piknik yapmak için bölgede bir çok imkan mevcut. Masa, mangal yeri, gölge noktalar ile harika bir vakit geçirebilirsiniz. Ancak kalabalıktan dolayı bazı zamanlarda bu imkanlardan yararlanamayabilirsiniz. Bu nedenle yere sermek için bir örtü götürmenizde veya kendi seyyar masa ve sandalyenizi götürmenizde fayda var.

Plajın kumsalı gerçekten muhteşem. Antalya’nın denizi zaten bildiğiniz gibi masmavi ve sakin.

Sarısu Plajı Çevresindeki İmkanlar

Plajın merkezi yakın olması nedeniyle piknik ve denize girmek için gerekli olan tüm eksiğinizi bölgede bulunan market ve dükkanlardan giderebilirsiniz. Ayrıca plajda WC, soyunma kabini ve duşta bulunuyor.  Ayrıca plajın birde otoparkı bulunuyor.

Sarısu Plajı’nı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Antalya’nın Konyaaltı ilçesinde bulunan Sarısu Plajı Antalya yat limanının hemen yanında yer alır. Antalya Merkezinden Kaş, Kemer, Konyaaltı yönüne doğru ilerlerken yat limanı tabelasını gördüğünüz noktadan dönerek ulaşabilirsiniz.

Sarısu Plajı Oteller, Apartlar ve Pansiyonlar

Antalya merkezine yakın olması nedeniyle bir çok merkez otel tercih edilebilir.

Sarısu Plajı Kamp Alanı

Plajın hemen yakınında Denizer Camping adında bir kamp işletmesi bulunuyor. Kamp alanı hakkında detaylı bilgi için (0242) 259 08 74 nolu telefonu arayabilirsiniz.

Sarısu Plaj Haritası