Ana Sayfa Eskişehir Şelalepark – Eskişehir

Şelalepark – Eskişehir

Eskişehir şehir merkezi manzarasını en güzel noktadan görebileceğiniz, muhteşem çevre düzenlemesi ve organizasyon alanıyla Eskişehir merkezine yakın, güzel bir vakit geçirebileceğiniz Şelalepark merkez Odunpazarı ilçesinde bulunuyor. Çevre düzenlemesi Odunpazarı Belediyesi tarafından yapılmış. İsminden de anlaşılacağı gibi içerisinde yapay bir şelale bulunuyor.

Parkın üst ve alt bölümlerinde giriş yapılabilecek noktalar var. Ayrıca üst bölümde araçlar için ücretsiz otopark bulunuyor. Ayrıca alt bölümde Odunpazarı Mezarlığının bulunduğu taraftada sokağa aracınızı bırakarak parka giriş yapabilirsiniz. Konum olarak ters bir noktada bulunması nedeniyle gereken ilginin pek göremediği aşikar. Park içerisinde bulunan tuvaletler oldukça temiz.

Şelalepark’ta Neler Yapılır?

Eskişehir’i gezip gördükten sonra parka çıkarak şehri tepeden gören manzarasıyla gün boyu nerelerde gezdiğinizi gözlemlemek ayrı bir güzellik. Ayrıca bölgede bulunan banklarda dinlenebilirsiniz.

Güzel fotoğraflar çekebileceğiniz yapılar, hayvan figürleri ve bitki çeşitleri bulunuyor.

Özellikle gün batımına yakın bir zamanda giderseniz harika Eskişehir semalarında günbatımını izlemeniz mümkün.

Çocuklar için eğlence alanları oldukça fazla. Yapay bir bayır üzerinde bulunan kaydıraklar düşme tehlikesi olmadan çocukların kayabileceği ve eğlenceli vakitler geçirebileceği bir nokta.

Mini bir anfi tiyatro noktası var. Şelaleden sonra en çok ilgiyi gören nokta ise Yel Değirmeni.

Park içerisinde Botanik Park içerisinde düğün, nişan, toplantı organizasyonları yapılabiliyor.

Yapay Şelalenin alt bölümünde 2 adet cafe bulunuyor. Fiyatlar gayet uygun. 2019 yılında Çay 3 TL, Nescafe 8 TL olarak ücretlendirilmiş. Dilim pasta yemek isterseniz 12-14 TL arasında ücret ödemeniz gerekiyor.

Ayrıca içerisinde birde restoran bulunuyor. Mangal başı restoranda et ürünleri yiyebilirsiniz. Restorant içerisinde küver ücreti alındığını belirtelim. Ayrıca sabahları serpme kahvaltı hizmetide veriliyor.

Kahve ve nargile keyfi için park içerisinde bulunan Araff Lounge & Hookah tercih edilebilir.

Şelalepark Kahvaltı Ücreti 2019

Park içesinde bulunan Şelalepark Mangalbaşı Restorant içerisinde serpme kahvaltı ücreti kişi başı 30 TL. 

Şelalepark Giriş Ücreti

Şelalepark girişi tamamen ücretsiz. Araç ile giriş sağlanamıyor.

Şelalepark Nerede ve Nasıl Gidilir?

Park, Çankaya, Şht. Mustafa Yıldız Sk. No:6, 26240 Odunpazarı/Eskişehir, Türkiye adresinde sizleri bekliyor.