Sivas Yamaç Evleri olarak bilinen Hobbit evleri Sivas Paşabahçe Mesire Alanında bulunan Yamaç Evleri sevdikleriniz ile birlikte doğada güzel bir vakit geçirmeniz için tasarlanmış ve Yüzüklerin Efendisi filminde bulunan Hobbit evleri mimarisi ile tasarlanmış kiralanabilir bölümlerden oluşan bir alan.

Sivas Hobbit Evleri Hakkında Bilgi

Sivas merkezine yaklaşık 5 km mesafede bulunan Paşabahçe Mesire Alanı içerisinde bulunan Sivas Hobbit Evleri içerisinde toplam 22 adet kiralanabilir yamaç evi bulunuyor. Bunlardan 8’i standart, 8’i süit ve 7 taneside aile için tasarlanmış. Evlerin tümü amerikan mutfak olarak tasarlanmış.

Bölgede bulunan meseri alanı içerisinde basketbol sahası,tenis kortu ve çocuk parkı bulunuyor. Doğa yürüyüşü için uygun parkurlar var. Ayrıca çocukların ilgisini çekebilecek küçük bir hayvanat bahçesi var.

Bölgede Sivas’ta bulunan bazı tarihi binaların minyatürlerinin sergilendiği bir alanda bulunuyor.

Sivas Yamaç Evleri Kiralama Fiyatı

2020 yılı için Sivas Yamaç Evleri Kiralama Fiyatı şu şekilde;

Standart Ev : 300 TL/Gece (Kapasite 4 Kişi)

Aile Evi : 300 TL/Gece (Kapasite 5 Kişi)

Süit : 500 TL/Gece (Kapasite 3 Kişi)

Sivas Yamaç Evleri Telefon :📞 +90 532 631 58 11

Fiyatlar kişi başı olarak değil oda kiralama olarak alınmaktadır. Kiralanan evlerde izin verilen kapasite kadar kişi kalabilir. Evli çiftlerin evlilik cüzdanları göstermeleri gerekiyor.

Standart odalarda 1 adet 2 kişilik yatak 2 Adette açılabilir koltuk bulunmaktadır ve en fazla 4 kişi konaklayabilmektedir.

Aile odalarında ise 1 Adet 2 kişilik yatak 1 adet 1 kişilik yatak ve 2 tanede açılabilir koltuk bulunmaktadır ve en fazla 5 kişi konaklayabilmektedir. 2 yatakta aynı odada bulunmaktadır.

Suit odalarda ise 1 adet 2 kişilik yatak 1 adet ise koltuk bulunmaktadır. Toplamda 3 kişi konaklayabilmektedir.

Süit odalarda ekstra olarak kahve makinesi, İnternet bulunuyor.

Sivas Yamaç Evleri Nerede ve Nasıl Gidilir?

Sivas Yamaç Evleri Paşabahçe Mesire Alanı içerisinde yer alıyor. Sivas il merkezinden Karaçayır yolu kullanılarak bölgeye ulaşım sağlayabilirsiniz. Sivas’ın Tarihi Kent Meydanı’na yaklaşık 6 km, havaalanına 30 km mesafede bulunuyor.