Doğa harikası Sapanca’nın muhteşem tabiatının bir parçası olan Soğucak Şelalesi ve yürüyüş parkuru doğa yürüyüşü için tercih edilebilecek mükemmel bir nokta. Şelaleye ulaşım için yaptığınız doğa gezintisinde size kestane, kayın ve ıhlamur ağaçları eşlik ediyor. Haziran ve Temmuz aylarında yaptığınız ziyaretlerde ıhlamurun harika kokusu ile kendinizden geçebilirsiniz.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve diğer doğaseverlerin birlikte yaptığı planlarla bazı zamanlarda çeşitli etkinlikler ve yürüyüşler yapılmaktadır. Bölgeye küçük çocuklarla gitmek pek mümkün değildir. Bölge tam anlamıyla bir doğa parkurudur ve tabiatın bazı zorlukları yetişkinleri bile zorlayabilir. Bu nedenle bölgeye giderken vücudunuza batabilecek dikenlere karşı kalın bir pantolon ve sağlam bir doğa ayakkabısı almanız isabet olacaktır.

Soğucak Şelalesi Doğa Parkuru’na Nasıl Gidilir?

Sapanca yolu üzerinde Mahmudiye köyüne dönerek İstanbuldere Mahallesi yönüne doğru ilerleyin. Burada tabelalar ile parkur başlangıç noktasını bulabilirsiniz. Ayrıca İstanbuldere Alabalık Evi Restoranı parkur başlangıç noktasına 100 metre mesafede bulunmaktadır.