Sudüşen Şelalesi tabiatın eşsiz güzelliğinin bir parçası olarak size eğlenceli bir vakit geçirmek için ideal bir nokta. Piknik alanları, yemyeşil doğası, şelalenin mutheşem sesi eşliğinde zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. Samanlı dağlarından çıkan kaynak suyun döküldüğü noktadaki suyun berraklığı ve temizliği sizi şehir ortamından uzaklaştırmaya yetecektir.

Sudüşen şelaşesine ilkbahar ve yaz aylarında giderek serin bir ortam ve yeşillikler içerisinde zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca sonbahar ve kış aylarında gitmeniz durumunda şelale suyunun arttığını ve kışın beyaz örtüsünün şelaleye kattığı makyajı görebilirsiniz.

Bölgede bulunan restoran ve cafelerde atıştırma yapabilir veya yapılacak en güzel aktivite olarak bir doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Bazı bisikletçilerin uğrak yeri olarak bilinen bölge yılda bir çok yerli ve yabancı ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

Özellikle İstanbul veya Bursa gibi yakın illerde yaşayanlar için hafta sonu gidilecek yakın yerler listesine alınmaya değer bir yerdir Sudüşen. Sabah erken saatlerde yola çıkıp, akşam da çok geç olmadan geri dönebileceğiniz bir mesafede bulunan şelalenin bulunduğu yerde, piknik alanları vardır. Dere kenarındaki bu piknik alanlarında güzel vakit geçirebilir ve pikniğinizi yapabilirsiniz. Bölgeye olan ilginin artmasıyla beraber çay içebileceğiniz mekanlar da kurulmuş durumda. Bu güzel doğa harikası eşliğinde çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Yalova’nın değerli parçalarından biri olan Sudüşen Şelalesi, Termal ilçesinin sınırları içinde bulunmaktadır.

Doğal bir güzelliğin tam ortasında sadece yanınızda bulunan önemli insanlarla eğlenceli vakitler geçirmek için fazlasıyla çekicidir. Konuklarına sunduğu piknik alanlarında yeşil doğanın içerisinde, şelalenin tatlı mırıltısı eşliğinde bir şeyler atıştırırken aynı zamanda ruhunuzun dinlendiğini fark edeceksiniz.

Sudüşen Şelalesine Nasıl Gidilir ?

İstanbul tarafından gelen ziyaretçiler öncelikle Yalova il merkezinden Armutlu yönüne doğru ilerlerken Teşvikiye kavşağından sola dönerek şelalenin bulunduğu bölgeye hareket etmeliler. Bu kavşaktan sonra yaklaşık 10 km gidildikten sonra şelaleye ulaşılacaktır.