Tatil için Fethiye’yi tercih ettiğinizde gezmeniz gereken yerleri araştırırken veya sorarken sizlere tavsiye edilen bir yerlerden biri çok büyük bir ihtimal Yakapark olacaktır. Doğal güzelliğinin yanı sıra doğaya işletme tarafından eklenmiş güzellikleri ile ortamın büyüsüne kapılabilirsiniz. En meşhuru kaynağındaki buz gibi suyu. Yakapark, en kalabalık saatlerinde bile ziyaretçilerini bekletmeyen bir restoran ve doğal gezinti olarak gezmeniz gereken yerler listesinde yerini alabilir. Azbibak olarak yazılarımızda özel işletmelere çok fazla yer vermiyoruz. Ancak bu ortamın doğası ve güzelliği mutlaka görülmesi gereken bir yer olması nedeniyle tavsiye ediyoruz.

Yakapark Hakkında Bilgi

Ağacın kökünden çıkan bir su, kademeli bir şekilde yön verilmiş muhteşem sesiyle şelaleler, yazın en sıcak gününde dahi gerçekten buz gibi suyu, mukemmel lezzetleri ile Yakapark yaz tatilinizin unutulmaz anılarından biri olacaktır.

Fethiye Yakapark’ta Neler Yapılır

Yakapark denilen yer aslında bir restoran. Alkollü ve alkolsüz içecekler ve Türk mutfağının eşsiz lezzetlerinin sunulduğu noktada ayrıca alabalık yetiştiriciliği de yapılıyor. Balıklar müşterinin isteği ile seçilip istediğiniz türde pişirme yöntemi ile hazırlanıyor. Fiyatları genel anlamda uygun. Yemeklerinizi yediğiniz yerlerde ortama ayak uydurmuş ahşap çardaklardan oluşuyor. Ayakkabılarınızı çıkararak oturduğunuz noktada serin ve doğal ortam ile dinlenmeniz mümkün. Bazı çardaklarda çocuklar için salıncaklar mevcut.

Yakapark Soğuk Su

İçerisinde bulunan şelalenin havuzunda bulunan su gerçekten çok soğuk. Havuzun taştığı noktalarda ayaklarınızı bu suya sokarak test edebilirsiniz. Havuz üzerindeki yazıda havuz içerisinde 5 dakika kalana içecek, 15 dakika kalana ise yiyeceğin ücretsiz olduğunu belirten bir tabela bulunuyor. Öyleki işletme soğuk içeceklerin soğuk kalması için havuz içerisinde bekletiyor.

Restoran hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon bilgisi için +90 252 634 00 36 nolu telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

Adresi : Yakaköy Mahallesi, Yaka Köyü Gökpınar Mahallesi, No:164, 48850 Seydikemer/Muğla, Türkiye 

Yakapark Nerede ve Nasıl Gidilir?

Safari turuna çıkmanız durumunda buraya uğramanız mümkün. Ayrıca özel aracınızla gidebilirsiniz. Ölüdeniz merkezine yaklaşık 50 km uzaklıkta bulunuyor. Bu nedenle Yakapark yakınlarında bulunan Gizlikent ve Saklıkent bölgelerine uğrarken burayı da listenize eklemek mantıklı olacaktır. Saklıkent‘e 18 km mesafede olması nedeniyle bölgede gezmeye gitmeniz durumunda uğrayabilirsiniz.

Saklıkent Kanyonu – Muğla

Nasıl Gidilir?

Eğer Ölüdeniz bölgesinden gitmek istiyorsanız Fethiye merkezine geçmeniz ve sonrasında Saklıkent tabelalarını takip etmeniz gerekiyor. Antalya yönüne doğru ilerlerken yine Tloss – Saklıkent tebalarının olduğu noktadan dönün. Aşağıdaki görüntü dönüş yapacağınız sapağı gösteriyor.

Bu sapaktan dönüş sonrası yaklaşık 10 km ilerleyin ve Güneşler mevkiisinde Yakapark tabelasını gördüğünüz noktadan dönüş yaparak yolculuğunuzu tamamlayın.

Tatilinizi Fethiye’de geçiriyorsanız ve bir tekne turu düşünüyorsanız Kelebekler Vadisi’ne de uğramanızı tavsiye ediyoruz.

Kelebekler Vadisi – Fethiye