Kapılıçınar Piknik Alanı

Türkiye’nin yüz ölçümü olarak en küçük ancak turistik açıdan oldukça elverişli illerinden biri olan Yalova’da Termal Turizmi ve yaz turizminin yanı sıra doğa ile içiçe vakit geçirebileceğiniz noktalarda bulunuyor. Yalova’da gezilecek yerler listemiz için bugün sizlere Yalova’da Piknik Yapılacak yerleri sıraladık.

Hasanbaba Korusu Piknik Alanı

Hasanbaba Piknik Alanı

Adını içerisinde bulunan Hasanbaba Türbesinden alan Hasanbaba Korusu içerisinde günübirlik piknik yapmak için masalar ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak WC, su, mescit gibi ücretsiz hizmetlerin yanısıra çocuklar için parklar ve eğlence aletleri bulunuyor. Yaz sezonunda sergilerde yöresel ürünlerden satın alabileceğiniz gibi aileniz ile keyifli bir piknik yapabilirsiniz. Temel ihtiyaçlarınızı karşıyalayacak yeterlilikte birde büfe bulunuyor.

Hasanbaba Korusu Nerede ve Nasıl Gidilir?

Çınarcık ilçesinin kuzeyinde bulunan piknik alanına Yalova merkezinden Armutlu yolunu kullanarak gidebilirsiniz. Armutlu yolu üzerinde Çınarcık ilçesi kavşağından kuzey yönüne dönerek piknik alanına ulaşabilirsiniz.

-Giriş Ücretsiz
-Otopark Mevcut
-Ulaşım Kolay.

Kapılıçınar Piknik Alanı

Kapılıçınar Piknik Alanı

Yalovada Piknik Yapılacak Yerler listeminizin 2. sırasında Kapılıçınar Piknik Alanı bulunuyor. Bu doğa harikası ve doğal piknik alanı dere içerisinde suyun sesi ile birlikte sessiz ve doğa ile içiçe piknik yapmak için ideal bir nokta. Yalova merkeze bağlı Kurtköy’de bulunan Kapılıçınar içerisinde piknik yapmak için tüm ihtiyacınız olan malzemeyi götürmeyi unutmamalısınız.

Bölge yerleşim yerlerine uzak olması nedeniyle unuttuğunuz ihtiyaçlarınızı alabilmeniz için uzun bir yol gitmeniz gerekiyor. Bölgede piknik yapmak için masalar, Çınar ağacı altında çardaklar bulunuyor. Kalabalık olmaması nedeniyle tercih edilebilecek bir nokta. Giriş ücreti yok.

Bölgede bulunan bir çınar ağacının ana gövdesi yaklaşık 4 kişinin sığabileceği genişlikte oyuk olması nedeniyle Kapılıçınar ismi verilmiş.

Özellikle dağ bisikleti turları için ideal parkurları bulunan bölgede dere üstü köprüler ve dev çınar ağaçları görülmeye değer. Fotoğrafçılıkla uğraşan kişiler için çeşitli enstanteneler çıkaracak manzaralar bulunuyor. Doğa yürüyüşü ve kamp alanı olarakta kullanılıyor.

Kapılıçınar Piknik Alanı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Yalova Merkezine yaklaşık 18 km uzaklıkta bulunan Piknik Alanına Soğucak’a giderken yol üzerinde Safran yönüne dönüp ilerleyerek Kurtköy yolunu kullanıp Kurtköy merkezini geçtikten 3 km sonra ulaşılabilir.

İstihkam Tepe Piknik Alanı

İstihkam Tepe Piknik Alanı

Yalova merkezine bağlı Elmalı köyü sınırları içerisinde bulunan muhteşem manzaraya sahip İstihkam tepe Piknik Alanı Yalova merkeze yaklaşık 10 km uzaklıkta.

Bölgede bolca gölgelik alan, çardak ve piknik masaları bulunuyor. Öncesinde bir işletme tarafından işletilen bölgede şuan herhangi bir işletme bulunmuyor. Tüm ihtiyaçlarınızı bölgeye kendiniz getirmeniz gerekiyor.

İstihkam Tepe Piknik Alanı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Piknik alanı Elmalı köyü sınırları içerisinde bulunsada bölgeye ulaşım için Kirazlı köyü merkezinden kuzeye doğru devam etmeniz gerekiyor. Yolu biraz kıvrımlı ve dar. Dikkat etmenizde fayda var.

Höyüktepe Piknik Alanı

Yalova şehir merkezine biraz uzak, Bursa il sınırlarına yakın bir noktada bulunan Höyüktepe piknik alanı toplu organizasyonlarda, bisiklet turlarında kullanılacağı gibi, şehirden bir nebze olsun uzaklaşlamak isteyenler içinde ideal bir tepe. Piknik alanı olarak gerekli ihtiyaçların tümüne cevap veren bölgede ücretsiz WC, mescit, çeşme gibi hizmetler bulunuyor. Piknik masalarını ücretsiz olarak kullanabileceğiniz alanda muhteşem manzara eşliğinde güzel vakitler geçirebilirsiniz.

Höyüktepe Piknik Alanı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Yalova merkezine 15 km uzaklıkta bulunan Höyüktepe Piknik Alanına Yalova merkezinden Orhangazi yönüne doğru ilerlerken Kirazlı köyü kavşağından Kirazlı köyü yönüne döndükten sonra köy merkezinden kuzeye doğru devam ederek ulaşabilirsiniz. Yollar köy yolu ve biraz bozuk. Dikkatli gitmelisiniz.

Yalova Kent Ormanı

Yalovada Piknik Yapılacak Yerler listemize Yalova Kent Ormanı ile devam ediyoruz. Yalova Kent Ormanı içerisinde özel işletmeler ve kamp alanlarının yanısıra halka açık piknik alanları günübirlik piknikler için uygun. Hem şehir merkezine yakınlığı hemde muhteşem doğasıyla güzel vakit geçirebileceğiniz bir alana sahip olan Kent Ormanında piknik yapabilmek için yeterli sayıda piknik masası ve uygun noktalar bulunuyor. Araç girişinin 2019 yılında 8 TL olduğu bölgede kamp yapılacak muhteşem alanlar bulunuyor.

Erikli Şelalesinin muhteşem görüntüsünü görmeden dönmemenizi tavsiye ediyoruz.

Yalova Kent Ormanı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Çınarcık ilçesinin Teşvikiye köyü merkezine yaklaşık 8 km uzağında bulunuyor.

Delmece Yaylası

Doğal ortamda, yaylanın ortasında piknik yapmak isteyenler için ideal bir nokta olan Delmece Yaylası Tabiat Parkı Yalova merkezine yaklaşık 50 km mesafede Yalova Kent Ormanının kuzey batısında yer alıyor.

Doğal kamp alanları ve muhteşem deresi ile harika vakit geçirebileceğiniz bölgede çeşitli noktalarda piknik masalarıda bulunuyor.

Delmece Yaylası Nerede ve Nasıl Gidilir?

Yukarıda belirtilen Yalova Kent Ormanı yolu üzerinden devam ederek Bursa sınırına kadar ulaşıp yaylaya gelebilirsiniz.

Yalovada gezilecek yerlerin listesini ve lokasyonlarını görebileceğiniz Yalova Belediyesi Resmi İnternet Sitesini ziyaret edin.