Isparta’nın Sütçüler ilçesi sınırları içerisinde gizli kalmış bir cennet olan Yazılı Kanyon Tabiat Parkı, buz gibi suyu, günübilik piknik alanları, doğal yürüyüş parkurları ile ziyaret edilmesi gereken yerlerden bir tanesi.

Yazılı Kanyon Tabiat Parkı içerisinde bulunan derenin suyu oldukça soğuk. Eğer buz gibi suyu seviyorsanız uygun mayo getirip suya girebilirsiniz. Suyu gerçekten çok temiz ve cam gibi akıyor.

Bölgede günübirlik pikniğe uygun alanlar bulunmaktadır. Malzeme temin edebileceğiniz herhangi bir işletme bulunmuyor. Bölgeye gelirken kendiniz getirmeniz gerekiyor. Mangal ve semaver yakabilirsiniz.

Doğa yürüyüşü yapabileceğiniz bir parkurun bulunduğu park içerisine doğa yürüyüşü için uygun bir ayakkabı getirmeniz faydalı olacaktır.

Fotoğraf çekimi ve kuş gözlemciliği yapılacabilecek noktalar bulunuyor. Belediye tarafından ağaç gövdelerine kuş evleri yerleştirilmiş.

Ayrıca dağcılar ve maceraperestler için Kanyon tarafında zorlu bir doğa parkuru bulunuyor. Bazı noktalar sadece profesyonellerin geçebileceği zorlukta.

Yazılı Kanyon Tabiat Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Tabiat Parkı Isparta il merkezine 70 km, Sütçülere yaklaşık 20 km mesafede bulunuyor.