İstanbul’da gezip görülmesi gereken yerlerden biri olan Yıldız Parkı, İstanbul’un neredeyse en çok ziyaret edilen bölgesi olan Ortaköy civarında bulunuyor. İçerisinde restoran ve cafeninde bulunduğu alanda, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, yeşilin en güzel tonları ve çeşitli süs havuzu ve akarsular bulunuyor. Çevre düzenlemesinin bir büyükşehire yakışacak biçimde yapıldığı Yıldız Parkı’nda amatör ve profesyonel fotoğrafçılar içinde bir cennet. Ayrıca yeni evlenen bir çok çiftin düğün fotoğrafları için seçimini Yıldız Park’tan yana kullandığını gözlemledik. 👰Düğün fotoğraf çekimi için parkı ücretsiz kullanabilirsiniz.

Eğer doğru zamanda giderseniz parkta yürürken önünüze bir sincap veya papağan çıkabilir. Ayrıca park çeşitli yokuşlara ve yüksekliklere sahip. Bu nedenle Yıldız Parkı’na giderken spor ayakkabı tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Yıldız Parkı’nda Neler Yapılır?

Öncelikle parka sadece doğasını ve muhteşem çevresini izlemeye gidebilirsiniz.

Fotoğraf çekimi için tercih edilebilecek güzel bölgeleri mevcut.

Piknik yapmak için ideal bir nokta. (Mangal Yasak)

Göl kenarında oturarak harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Park içerisinde bulunan işletmede kahvaltı yapabilirsiniz. Çay içmek ve yiyecek içecek servislerinin yapıldığı işletmeler mevcut.

Yıldız Parkı Kahvaltı

Kahvaltı için sabah erken saatleri tercih etmeniz durumunda fazla kalabalıkla karşılaşmadan self servis kahvaltı hizmetinden faydalanabilirsiniz.

  • Kır Kahvesinde haftanın her günü serpme kahvaltı,
  • Malta ve Çadır Köşkünde hafta içi serpme, hafta sonu açık büfe kahvaltı bulunmaktadır.

Serpme Kahvaltı (38 TL)
Petek bal, taze kaymak, domates, salatalık, beyaz peynir, eski kaşar, dil peyniri, tulum peyniri, fıstıklı salam, siyah ve yeşil zeytin, reçel, tahin ve pekmez, mevsim yeşillikleri, haşlanmış yumurta, havuçlu kek, kayısılı danısh, sigara böreği, çay. (Hafta içi saat 09.00 – 13.00 arasında)

Açık Büfe Kahvaltı (48 TL)
Malta ve Çadır Köşkünde Cumartesi ve Pazar günleri saat 09.00 – 13.30 arasında

Çorba Türleri
Günün Çorbası 8 TL
Antep Usulü Erişteli Mahlita Çorbası 8 TL

Çocuğunuz için çocuk oyun alanları mevcut.

Yıldız Parkı Hakkında Bilgi

Park içerisinde 3 adet işletme bulunuyor. Malta köşkü, Çadir köşkü ve Kır kahvesi.

Malta Köşkü Lüks bir restoran olarak hizmet veriyor. Ayrıntılı bilgi için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Beltur tarafından işletilen köşklerle ilgili bilgi ve rezervasyon için aşağıdaki numaraları arayabilirsiniz.

Çadır Köşkü 1871 yılında Sultan Abdulaziz tarafından saray bahçe dekoru olsun diye “Sedir Köşkü” ismiyle inşa edilmiştir. Tabi o yıllarda içinde bulunduğu koru Çırağan Sarayı’na aittir. Ortaköy Caddesi üzerinden Yıldız Parkı’ na girdiğinizde solda yer almaktadır.

Yıldız Parkı’na Yakın Noktalar

Ortaköy Camii ve boğaz manzarasını izlemek için sahil tarafına yürüyerek gidebilirsiniz. 👉Ortaköy Cami Hakkında Bilgi

Ayrıca yine Yıldız Parkı yakınlarında yine yeşillikler içerisinde bir nokta olan Maçka Demokrasi Parkı’da tercih edilebilir bir nokta. 👉Detaylı Bilgi

Yıldız Parkı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Parka yürüyerek veya bisiklet ile giriş tamamen ücretsiz. Aracınızla girmeniz durumunda araç otopark ücreti alınıyor. 8 TL otopark ücreti ödeyerek aracınızla içeriye girmeniz mümkün. Otopark İspark’a ait. Akşam saatlerine kadar aracınızla içeride kalmanız mümkün.

Yıldız Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Giriş kapısı Çırağan Sarayının karşısındaki sokakta Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğünün yanında bulunan Yıldız Parkına özel aracınızla veya Toplu Taşıma ile gitmekte mümkün.

22, 22RE, 25E, 30D, 40, 40T, 42T, 57UL, DT2, U2 nolu hatlar Park girişine yakın noktada bulunan Yahya Efendi durağından geçmektedir.

Yandex Navigasyon İle Giriş Noktasına Rota Oluşturmak İçin Tıklayın.