Ana Sayfa İstanbul Yıldız Parkı – Beşiktaş / İstanbul

Yıldız Parkı – Beşiktaş / İstanbul

İstanbul’da gezip görülmesi gereken yerlerden biri olan Yıldız Parkı, İstanbul’un neredeyse en çok ziyaret edilen bölgesi olan Ortaköy civarında bulunuyor. İçerisinde restoran ve cafeninde bulunduğu alanda, yürüyüş parkurları, çocuk oyun alanları, yeşilin en güzel tonları ve çeşitli süs havuzu ve akarsular bulunuyor. Çevre düzenlemesinin bir büyükşehire yakışacak biçimde yapıldığı Yıldız Parkı’nda amatör ve profesyonel fotoğrafçılar içinde bir cennet. Ayrıca yeni evlenen bir çok çift seçimini Yıldız Park’tan yana kullandığını gözlemledik.

Eğer doğru zamanda giderseniz parkta yürürken önünüze bir sincap veya papağan çıkabilir. Ayrıca park çeşitli yokuşlara ve yüksekliklere sahip. Bu nedenle Yıldız Parkı’na giderken spor ayakkabı tercih etmeniz faydalı olacaktır.

Yıldız Parkı’nda Neler Yapılır?

Öncelikle parka sadece doğasını ve muhteşem çevresini izlemeye gidebilirsiniz.

Fotoğraf çekimi için tercih edilebilecek güzel bölgeleri mevcut.

Piknik yapmak için ideal bir nokta. (Mangal Yasak)

Göl kenarında oturarak harika manzaranın tadını çıkarabilirsiniz.

Park içerisinde bulunan işletmede kahvaltı yapabilirsiniz. Çay içmek ve yiyecek içecek servislerinin yapıldığı işletmeler mevcut.

Kahvaltı için sabah erken saatleri tercih etmeniz durumunda fazla kalabalıkla karşılaşmadan self servis kahvaltı hizmetinden faydalanabilirsiniz. (Kahvaltı kişi başı fiyatı : 42,5 TL (2018))

Çocuğunuz için çocuk oyun alanları mevcut.

Yıldız Parkı Hakkında Bilgi

Park içerisinde 3 adet işletme bulunuyor. Malta köşkü, Çadir köşkü ve Kır kahvesi.

Malta Köşkü Lüks bir restoran olarak hizmet veriyor. Ayrıntılı bilgi için resmi sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Çadır Köşkü 1871 yılında Sultan Abdulaziz tarafından saray bahçe dekoru olsun diye “Sedir Köşkü” ismiyle inşa edilmiştir. Tabi o yıllarda içinde bulunduğu koru Çırağan Sarayı’na aittir. Ortaköy Caddesi üzerinden Yıldız Parkı’ na girdiğinizde solda yer almaktadır.

Yıldız Parkı Giriş Ücreti Ne Kadar?

Parka yürüyerek veya bisiklet ile giriş tamamen ücretsiz. Aracınızla girmeniz durumunda araç otopark ücreti alınıyor. 8 TL otopark ücreti ödeyerek aracınızla içeriye girmeniz mümkün. Akşam saatlerine kadar aracınızla içeride kalmanız mümkün.

Yıldız Parkı Nerede ve Nasıl Gidilir?

Giriş kapısı Çırağan Sarayının  karşısındaki sokakta Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğünün yanında bulunan Yıldız Parkına özel aracınızla veya Toplu Taşıma ile gitmekte mümkün.

22, 22RE, 25E, 30D, 40, 40T, 42T, 57UL, DT2, U2 nolu hatlar Park girişine yakın noktada bulunan Yahya Efendi durağından geçmektedir.

Yandex Navigasyon İle Giriş Noktasına Rota Oluşturmak İçin Tıklayın.