Ordu il merkezine 20 km mesafede bulunan Yoroz Kent Ormanı Karadeniz’in yeşil doğasının eşsiz güzelliklerini bir arada görebileceğiniz ve doğa ile iç içe güzel vakitler geçirebileceğiniz zengin ormanları ve seyir terasına sahip bir alandır.

Kent ormanının seyir terasında muhteşem bir manzara bulunur. Bu noktadan bir tarafta Ordu kentini diğer tarafta Giresun kentini görmek mümkün. Terasa çıkarken bir anlamda bir doğa yürüyüşü, treking yapıyor gibi düşünebilirsiniz. Tırmanırken yorulmanız durumunda dinlenecek noktalar bulunuyor.

Kent Ormanı manzarasını seyretmek için seyir terasına aracınızla çıkmanız mümkün değil. Bir noktada aracınızı bırakarak yürümeniz, tırmanmanız gerekiyor. Yaklaşık 30 dakikalık tırmanışta çeşitli zorluklarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle hazırlıklı olmanızda fayda var. Yaz aylarında yanınızda su bulundurmanız gerekiyor. Yolun son kısımlarında yapılan ahşap merdivenlerin bazıları deforme olmuş. Bu kısımlarda zorlanabilirsiniz. Ancak tepeye ulaştığınızda ve manzarayı gördüğünüzde çıktığınıza pişman olmayacaksınız.

Yoroz Kent Ormanı bol oksijen, yeşilin her tonu ve harika yürüyüş parkurlarıyla sizlere unutulmaz anlar yaşatabilir. Bölgeye giderken yanınızda yiyecek ve içecek götürebilir ve muhteşem manzaranın karşısında dinlenerek bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

Küçük yaşta çocuk ve yaşlılar için tırmanma parkuru pek uygun değil. Bu nedenle bölgeye giderken buna hazırlıklı olun veya küçük yaşta çocuklarınızı getirmeyin. Ziyaretimiz sırasında tepeye yürüyen bazı çocuklu ailelerin çocuk nedeniyle zorlanarak geri döndüğüne şahit olduk.

Yeşil ve mavinin içinde kaybolacağınız harika manzarası ve sessizlik içerisinde huzur veren hissiyle yolunuz Ordu’ya düşerse ve müsaitseniz Yoroz Tepesine mutlaka uğrayın.

Yoroz Kent Ormanı’na Nasıl Gidilir?

Ordu Merkezinden Giresun yönüne doğru Karadeniz yolunu kullanırken Saraycık kavşağından sağa dönerek Kent Ormanı yoluna giriş yapın. Bu noktada Yoroz Kent Ormanı tabelasıda bulunuyor. Turnasuyu Çayına paralel olarak ilerleyerek yaklaşık 9 km mesafede bulunan Kent Ormanı girişine varabilmek için asfalt ve köy yollarında araç sürmeniz gerekecek. Ayrıca Kent ormanına yaklaştığınızda bazı yollarda tehlikeli ve dik virajlar bulunuyor. Burada dikkatli olmanızda fayda var. Seyir terasına ve manzaraya çıkmak için bir noktadan sonra aracınızı park ederek yola yürüme devam etmeniz gerekiyor.