Adana’nın Yumurtalık ilçe merkezinde bulunan Yumurtalık Plajı Adana’da en çok ziyaret edilen plajdır. Mavi bayrağın dalgalandığı plajın sahil boyunda yaz turizmine katkı sağlayan işletme, otel ve pansiyonları sayesinde günübirlik veya konaklama yaparak harika bir zaman geçirebilir ve yazın keyfini çıkartabilirsiniz.

Yumurtalık Plajı Hakkında Bilgi

Ayas Plajı olarakta bilinen plajda bir tatil beldesinde ne gerekiyorsa tüm imkanlar bulunuyor. Yaklaşık 1 km uzunluğa ve 50 metre genişliğe sahip plaj zemini tamamen kumla örtülü. Akdenizin masmavi suyu ile Yumurtalık ilçesinin güzelliği birleştiğinde karşınıza harika bir yaz tatili çıkıyor. 2015 yılından bu yana mavi bayrağın dalgalandığı plaj Yumurtalık Belediyesi tarafından işletiliyor.  Bölge Caretta caretta kaplumbağlarının yaşam alanı olması sebebiyle ayrıca bir güvenlik önlemi alınmış. Özellikle sıcak yaz günlerinde hafta sonu sabah erken saatlerde bölgeye gitmemeniz durumunda yer bulamayacağınızı şimdiden söyleyelim. Sahilde cüzi bir miktar ücretle soyunma kabini ve duşları kullanabiliyorsunuz. (1 TL )

Yumurtalık Plajı Çevresindeki İmkanlar

Yumurtalık merkezinde bulunan plaj çevresinde otel, restoran, cafe, yeme içme yerleri, market, plaj ürünleri gibi imkanlar vardır.

Yumurtalık Plajı’na Nerede ve Nasıl Gidilir?

Yumurtalık (Ayas) Plajı Adana’nın Yumurtalık ilçe sınırları içerisinde yer alır. Adana Merkezinde yola çıkıldığında Adana – Şanlıurfa Otoyolu kullanılarak Ceyhan – Yumurtalık çıkışından çıkarak Yumurtalık ilçesine doğru ilerlenir. Yaklaşık 26 km Yumurtalık’a doğru gidildiğinde plaja ulaşılmış olur.

Yumurtalık Plajı Oteller, Apartlar ve Pansiyonlar

Bölgenin son yıllarda çok fazla rağbet göresi sonucu plaj yakınlarında bir çok otel ve apart açılmıştır. Plaja en yakın otel ve apartlar şöyledir.

Öztur Otel
Erzin Konak Aile Pansiyonu
Kolsuz Aile Pansiyonu
Grand Btc Beach Hotel
Gökçe Pansiyon

Yumurtalık Plajı Kamp Alanı

Plaj yakınında bulunan Çağrı Kamp Yeri alanında çadır kampı, karavan konaklaması yapmak mümkün.  +90 531 256 94 22 nolu telefon ile kamp alanı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Numara işletmenin kendi numarasıdır.

Bölgede bulunan Medcezir kamp yeri web sitesine giriş yaparak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yumurtalık Plajı Fotoğrafları

Yumurtalık ilçesinde Adana’nın ikinci mavi bayraklı plajı olan Alara Plajı‘nada göz atabilirsiniz.